TÜRKTOB

Sosyal Medyada
Birliğimiz

2023 Bursa Tarım Fuarı

2023 Bursa Tarım Fuarı

 

Bursa Tarım Fuarı 20. yılında büyük buluşmaya hazır!

 

Türkiye’nin en büyük 5 tarım fuarından biri olan BURTARIM 2023 Bursa 20. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı ile Bursa 15. Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarı, 3-7 Ekim 2023 tarihleri arasında Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde kapılarını açmaya hazırlanıyor. 200 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlayacak olan BURTARIM, 20. yıl büyük buluşması ile 50’nin üzerinde ülkeden lider firmalar ve profesyonel ziyaretçileri bir araya getiriyor.

 

Bölgesinin en büyük tarım buluşması olan Bursa Tarım Fuarı, yerli üretimin gücünü tüm dünyaya gösteriyor. 200’ün üzerinde firma sayısıyla başta tarımsal mekanizasyon olmak üzere, geniş ürün yelpazesi ile dikkati üzerine çeken fuarda, ağırlıklı olarak yerli üretim ürünler ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.  Fuarda tarımsal üretimi geliştirmeye yönelik son teknolojik ürünler deneyimlenebilirken çeşitli etkinliklerle etkileşimli fuar deneyimi sağlanıyor.

Fuarda; Tarımsal Mekanizasyon Teknolojileri, Sera Teknolojileri, Su ve Sulama Teknolojileri, Gübreler, Zirai İlaçlar, Tohum, Fide, Fidan ve Bahçecilik, Çiçekçilik ve İlgili Teknolojiler, Ekolojik Tarım, Çiftçilik ve Tarıma Yönelik Diğer Ekipman ve Hizmetler, Hayvansal Üretim Makineleri, Hayvan Sağlığı ve Veterinerlik Hizmetleri, Süt Endüstrisi, İlaçlar ve Ekipmanlar, Mekanizasyon ve Agro Bilişim gibi ürün grupları sergilenecek.

Fuara, geleneksel pazarlarımız Orta Doğu, Balkanlar ve Rusya’nın yanı sıra 20.yılımıza özel Hindistan, Çin, Vietnam, Bangladeş gibi Asya ülkeleri beraberinde toplamda 50’nin üzerinde ülkeden profesyonel ziyaretçinin gelmesi bekleniyor.

Fuar Arena’nın üçüncüsü düzenlenecek

Geleneksel hale gelen Fuar Arena etkinliğinin bu yıl üçüncüsü düzenleniyor. Her gün farklı bir traktör markası deneyiminin sunulacağı, kullanım tekniğinin ve yeteneklerin ön plana çıkacağı Fuar Arena geçtiğimiz yıl Bursa Tarım Fuarı’nda 150 pilota ev sahipliği yaptı. Çiftçiler traktörleri kullanarak çeşitli yarışmalara katıldığı Fuar Arena’ya Türkiye’nin her tarafından gelen ziyaretçiler de büyük ilgi gösteriyor.  Fuarda 20. yıl ceviz özel bölümü de yapılacak. Ayrıca fuar alanında düzenlenecek Hayvancılık, Zeytincilik, Meyve Fidancılığı ve Ceviz yetiştiriciliği panelleriyle de katılımcılar bilgilendirilecek.

Girişlerin ücretsiz olduğu fuar 3-6 Ekim tarihlerinde 09.30 – 18.00, 7 Ekim’de ise 09.30 – 17.00 saatleri arasında kadar ziyaret edilebilecek.